URÁNUSZ
Éppen most vonul e jegyben a zöld bolygóóriás, és újításai fenekestől felforgató jellegűek. Mindenestől elsöprik a korábbi uralkodó világ-felfogást. Néhány változás viszont kevésbé szerencsés kimenetelű, ezt erősíti a korábbi Kos-Uránusz időszaka (1845-52 és 1928-35). E korszakokat a társadalmi forrongás, elégedetlenség és forradalmak, diktatúra és gazdasági válság jellemezték. Jelenleg is hasonlókat tapasztalhatunk. 1928 márciusában a szovjet titkos rendőrség német mérnököket tartóztat le a Donyecki szénmedence települései szerte, a termelés szervezett szabotálásának vádjával. Az affér elhúzódó diplomáciai jegyzékváltáshoz vezet a két ország között, jó időre beárnyékolva a két ország kapcsolatát.
NEPTUNUSZ
A Kos-Neptunusz idealista derűlátásra buzdít, az eszmék iránti lelkesedésre sarkall. 1533-48 vallási küzdelmeket szült, lerombolták az angol kolostorokat, 1697-1712 elvetette a felvilágosodás magvait, 1861-75-ben a rabszolgaság eltörléséért dúltak véres harcok. 1536 folyamán Genfben megjelenik a kálvinizmus alapműve, Kálvin János: A keresztény vallás rendszere (eredeti nyelven: Institutio Christianae Religionis) című könyvének első kiadása – amely a vallási háborúk közepette olaj volt a tűzre.
PLÚTÓ
A kicsi, de annál nagyobb erővel rendelkező bolygó Kosban jártakor dinamikával és olykor félelemkeltően érvényesült. Teljesen félresöpörte az addigi társadalmi rendet. Az 1577-1608-as tranzit idején kezdte meg franciaországi uralmát a Bourbon-dinasztia, míg Angliában a spanyol Armada veresége kedvezett az ország birodalmi törekvéseinek. 1822-53 között pedig a radikális mozgalmak formálták ki azt a -viszonylagos- faji és társadalmi szabadságot, amely ma is tart.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: