A képletben található sugárzási sorozatok, több összekötött égitesttel tovább hangsúlyozzák a szülött tulajdonságait, jellegüktől függően.
Stellium: kettőnél több égitest együttállása, 10°-os területen belül. Ilyenkor a bolygók jellege, hatása összeadódik, összeolvad, nem tud elszakadni a másiktól. Erősítik vagy gyengítik egymást, méltóságoktól függően. Sok esetben kivételes tehetséggel ruházza fel az egyént az adott területen, illetve a jegy jellegzetességeihez kapcsolódóan, ám a diszharmonikus hatások is felerősödhetnek.
Nagy Trigon (Királytrigon): három trigon, három égitest, melyek azonos elemű jegyekben tartózkodnak. Alapvetően szerencsés fényszög, hiszen a bolygók által képviselt dolgokat ajándékba kapja az ember. Viszont fennáll a veszély, hogy “elkényelmesedik” a szülött, és ez rossz eseményekhez is vezethet, hiszen hiányzik a motiváció, amely cselekvésre ösztönözne.
Sárkányfej: ezen alakzatnál a Királytrigonhoz betársul egy negyedik égitest, amely szembenállásba kerül a háromszög egyik csúcsával, ezáltal a másik két csúccsal szextilbe kerül. A szextil fejlődési lehetőséget hordoz magában, így a lehetőség adott rá. A szextil által megtapasztalható fejlődést pedig az oppozíció váltja ki.
T-kvadrát: egy oppozíció és két kvadrát. Két planéta egymással szemben áll, és mindketten kvadrátot vetnek egy harmadikra. A szemben lévő égitestek feszültséget gerjesztenek. A két kvadrát jelenléte pedig arra mutat rá, hogy ha nyílt konfrontáció adódik, a szülött vállalja azt. A kvadrátokkal érintett bolygó a gyújtópont; a feszültséget ezen a “csatornán” keresztül célszerű feloldani, megoldani a helyzetet.
Kereszt-kvadrát: négy bolygó alkotja. Nagy feszültséget hordoz magában. Kardinális jegyeknél hajlamos szétforgácsolni magát, fix jegyeknél túlzott konoksága miatt érhetik kellemetlenségek, változó jegyeknél pedig minimális az alkalmazkodókészség.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: